|
|
|
Warszawa 23.10.2008r.
Informacja prasowa
NOWE DRZEWA W STOLICY
1041 drzew przybędzie jesienią w stolicy. To najlepszy w kalendarzu ogrodniczym czas na nowe nasadzenia. W sumie do końca listopada Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) posadzi ponad 64 tys. roślin - drzew, krzewów i bylin.
Klony, lipy, platany, dęby to najpopularniejsze gatunki drzew, których sadzenie rozpoczęło się na stołecznych zieleńcach. W tym roku posadzonych zostanie dużo więcej gatunków o niepodważalnych dla przestrzeni miejskiej walorach dekoracyjnych. Mowa o obsypujących się wiosną kwiatami gruszach czy wiśniach, które udekorują np. ul. Popiełuszki Targową, Radzymińską Światowida, Grochowską czy Plac Politechniki. Z kolei w Białołęce przy ul. Bohaterów pojawią się kwitnące w maju kasztanowce czerwone. W Śródmieściu sadzone będą platany. Które od kilku lat wprowadzane są w Warszawie na większa skalę.
Najpopularniejszymi gatunkami tej jesieni jest kwitnąca wiśnia odmiany kanzan o zwartej koronie (111 szt.), robinia akacjowa w odmianie kulistej, sprawdzona i sadzona przy wąskich ulicach (103 szt.) oraz tak dobrze sprawdzające się od kilku lat platany (73 szt.). Gatunki, jakie sprowadzamy do stolicy, pochodzą z listy drzew polecanych do nasadzeń w trudnych warunkach miejskich. Taki wykaz stworzyli dla Urzędu m.st. Warszawy dendrolodzy SGGW.
Najwięcej nowych drzew pojawi się na Ursynowie, Żoliborzu
i w Śródmieściu. Nasadzenia potrwają około miesiąca. W listopadzie zakończy się także sadzenie krzewów i bylin. W sumie w tym roku na terenach, którymi opiekuje się ZOM, przybędzie 64 041 szt. roślin w tym : 1041 szt. drzew, 47,5 tys. krzewów i 17,5 tys. bylin. Koszt tych nasadzeń to 825 tys. zł. Zarząd Oczyszczania Miasta dba o 1300 ha zieleni przyulicznej wzdłuż dróg, którymi kursuje komunikacja miejska. Iwona Fryczyńska Rzecznik prasowy Zarządu Oczyszczania Miasta 0 22 522 40 67/ 602 356 591
|
|
|
| |