2018-09-27

Sprzątanie w szczególe

 mycie 1 000 wiat przystankowych, 

500 koszy na śmieci

kilka razy od wiosny do jesieni  

Dopóki pozwalają temperatury, trwają porządki na mokro. Mycie dotyczy nie tylko jezdni i chodników, ale także wiat przystankowych oraz koszy na śmieci.

84% mieszkańców uważa Warszawę za czyste miasto. 76% twierdzi, że w ciągu minionego roku stan porządku w stolicy poprawił się. Taki efekt osiągamy nie tylko zlecając regularnie spektakularne prace porządkowe w postaci sprzątania 1300 km ulic, ale i mniejsze zadania, jak na przykład czyszczenie ulicznych koszy na śmieci. 

Kosze na śmieci są regularnie myte

Na Pradze Północ umytych zostało właśnie 350 koszy – m.in. przy ul. Targowej, Kijowskiej, Inzynierskiej czy al. „Solidarności”. Cotygodniowym czyszczeniem objętych jest 185 koszy stojących wzdłuż Traktu Królewskiego.

Od wiosny do jesieni prowadzone jest systematyczne usuwanie pseudograffiti. Lokalizacje 300 pomazanych przez wandali śmietników wskazywali zarówno kontrolerzy ZOM, jak i - za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 - mieszkańcy stolicy.

Kosze są czyszczone i zabezpieczane preparatem antygraffiti

Regularne mycie obejmuje też 1000 wiat na warszawskich przystankach autobusowych i tramwajowych. Oprócz systematycznego, standardowego sprzątania i działań interwencyjnych – np. w przypadku pomazania szyb przez wandali – wiaty raz w miesiącu przechodzą dokładne mycie. Gruntownie czyszczone są również większe konstrukcje, jak zadaszenia nad pętlą autobusową przy Dworcu Centralnym.

Wiaty przystankowe regularnie są dokładnie czyszczone

Czysta Warszawa to wspólna sprawa wszystkich jej mieszkańców i każdy – także przez drobne, codzienne działania w najbliższym otoczeniu, może wpłynąć na estetykę miasta. Lokalizacje miejsc, które wymagają posprzątania, a także np. konieczność wyczyszczenia miejskiej infrastruktury warto zgłaszać do Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115, co umożliwi szybszą służb oczyszczania miasta.

drukuj stronę